گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی پایگاه جهانی سلطانیه

دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 11919 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 35

دانلود این گزارش!


سه عدد کارآموزی مرتبط؟


  • دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی فرمت فایل: doc حجم فایل: 862 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 39 دانلود کنید! اسکلت فلزی گزارش کاراموزی ساختمان اسکلت فلزی کمیته امداد امام خمینی (ره) گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی کمیته امداد امام خمینی...

  • دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی فرمت فایل: doc حجم فایل: 15864 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 37 دانلود کنید! دانلود گزارش کارآموزی اجرای ساختمان مسکونی با اسکلت فلزی ساختمان مسکونی اسکلت فلزی کاراموزی اجرای ساختمان مسکونی با اسکلت فلزی کارورزی...

  • دسته: عمران و ساختمان فرمت فایل: doc حجم فایل: 11919 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 35 دانلود کنید! کاراموزی ساختمان اسکلت فلزی پایگاه جهانی سلطانیه گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی پایگاه جهانی سلطانیه دانلود گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی پایگاه جهانی...

گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی پایگاه جهانی سلطانیه در 35 صفحه ورد + 44 اسلاید قابل ویرایش

موضوع :

خاک برداری، اجرای فنداسیون، نصب صفحات زیر ستون، ساخت تیر و ستون از ورق، برپایی اسکلت فلزی، اجرای سقف ساختمان با تیرچه و بلوک (ساخت تیرچه ها در محل کارگاه)

فهرست مطالب

مقدمه

دستورالعمل های حفاظتی و ایمنی کارگاه ها

آشنایی کلی با مکان کارآموزی

پاک سازی خرابه

گودبرداری

پیاده کردن نقشه

بتون مگر

قالب بندی فونداسیون و شمع بندی

آرماتوربندی

علت استفاده و فولاد و میل گرد در ساختمان ها و پی

نحوه آرماتوربندی

خم کردن آرماتور

بتون ریزی فونداسیون

مخلوط کردن بتون

نحوه درست کردن ستون های فلزی با ورق

اتصال ستون ها به فونداسیون

تراز کردن ستون های عمودی با ستون های افقی

عایق کاری تیر ورق ها

ساخت تیرچه طبقات

سقف

کشیدن دیوار بیست و دو سانتی متری

کشیدن تیغه های ده سانتی متری

مقدمه

محل کارآموزی در شهر تهران و زنجان بوده و کارگاهی که در آنجا مشغول به گذراندن دوره کارآموزی بودم از عملیات خاک برداری از یک خرابه را شامل تا اجرای سقف اول بطول انجامید.

دستورالعملهای حفاظتی و ا یمنی کارگاه های ساختمانی

اجرای کارهای ساختمانی شامل مراحل متعددی است که ضمن آن افراد با ماشین آلات ساختمانی، ابزار و مصالح گوناگون سروکار دارند. این روابط ویژگی ها امکان وقوع حوادث را برای نیروی انسانی را افزایش می دهند. محافظت از افراد انسانی در قبال حوادث ناشی از کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو باید ابزار و ماشین آلات به طور مستمر مورد بازرسی کامل قرار گرفته و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود. در بکار گیری ماشین ها نیز باید از افراد با تجربه استفاده شود. برای تامین ایمنی کارگاه های ساختمانی باید همه کارها با دقت و برنامه ریزی دقیق انجام گیرند. در ضمن باید دقت داشته باشیم و که هنگام کار یا تخلیه مصالح مزاحمتی برای همسایگان و سایرین ایجاد نشود. همچنین از انجام کارهای پر سر و صدا در شب خودداری شود. در صورتی که لازم است کاری در شب انجام شود باید قبلا اجازه شهرداری و مقامات مسئول کسب شود.

آشنا یی کلی با مکان کار آموزی

مکان کار آموزی یک خرابه می باشد. پروژه اجرای یک سازه آپارتمانی چهار طبقه بیست وچهار واحدی با سیستم اسکلت فلزی مورد نظر است.

ابعاد زمین 32 در 60 متر بوده که تقریبا 3/2 (%60) آن زیربنای ساختمان مورده نظر ما را شامل می شود:

اینک ما در مرحله پاک سازی خرابه می باشیم لذا ابتدا مراحلی را که قبل از پاک سازی باید بگذرانیم ذیلاً ذکر می نماییم:

ابتدا کارفرما موظف است برای انجام مراحل قانونی و کسب مجوز پاک سازی به شهرداری و دیگر مراجع ذیربط مراجعه کند.

پس از انجام مراحل قانونی و کسب مجوز پاک سازی کارفرما موظف بدادن تعهدی مبنی بر عدم ایجاد مزاحمت و سلب آسایش برای همسایگان و عدم ایجاد سد معبر در خیابان به هنگام ساخت و پاک سازی می باشد. در ضمن کار فرما موظف به تعهد مبنی بر جلو گیری از تخریب و صدمه به ساختمان های مجاور هنگام پاک سازی و ساخت و ساز می باشد.

پس از انجام مراحل بالا و گرفتن مجوز پاک سازی با اجازه مهندس ناظر و با احتیاط کامل و ارئه تمهیداتی خاص در هنگام پاک سازی جهت جلو گیری از آسیب به ساختمانهای مجاور شروع به پاک سازی خرابه می نماییم.

پس از اخذ مجوز پاک سازی از شهرداری و قبل از پاک سازی خرابه باید سازمانهای مربوطه از قبیل سازمانآب برق گاز … را در امور کار قرار داده و هماهنگی های لازم را بعمل آوریم و نسبت به نصب آنها اقدام نماییم.

پاک سازی خرابه

کارفرما برای صرفه جویی در وقت و هزینه عملیات پاک سازی و گودبرداری را به یک اکیپ پیمانکار سپرده و پس از بستن قرار داد پیمانکار طبق قرار داد منعقد شده موظف می شود خرابه پر از زباله جات را تمیز کرده و به بیرون از کارگاه منتقل کند.

یک نکته حائز اهمیت در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز رعایت کامل نکات ایمنی می باشد. می دانیم که امروزه طبق آئین نامه سازمان نظام مهندسی ایران سازه های فلزی باید از تیرآهن ضرب دری در سازه های خود استفاده کنند و نیز سازه های بتونی که با سیستم دیوار باربر اجرا می شوند باید دارای شناژ بندی افقی و عمودی طبق قوانین مندرج در آئین نامه باشند. می دانیم که این عمل برای مقابله سازه با نیروهای جانبی می باشد.

حال با توجه به اینکه کشور ما در منطقه زلزله خیز قرار گرفته اجرای این نکته از الزامات و دارای اهمیت فوق آلعاده ای می باشد.

دانلود این گزارش!