کامل ترین مقاله در مورد گزارش کارآموزی در بیمه ایران

مکانیزم عملیات بیمه گری به گونه ای است که خسارات آتی خطرات احتمالی تحت پوشش قرار می گیرد لذا همواره شرکت های بیمه ایران با حجمی از تعهدات احتمالی مواجه هستند مهم ترین ویژگی حسابداری بیمه ایران برای جبران این تعهدات محاسبه و ثبت ذخایر فنی بیمه ای است

دسته: حسابداری

بازدید: 8 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 98 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 47

دانلود این گزارش!


سه عدد کارآموزی مرتبط؟


  • دسته: علوم انسانی فرمت فایل: doc حجم فایل: 267 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 54 دانلود کنید! کاراموزی عدم استقبال از صنعت بیمه عمر در کشور، شاخص رضایتمندی مشتری در صنعت بیمه کارورزی عدم استقبال از صنعت بیمه عمر در کشور،...

  • مقاله شرکت آرگون صنعت مرکزی کارآموزی مدیریت دسته: علوم انسانی بازدید: 1 بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 52 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 45 دانلود کنید! مقاله شرکت آرگون صنعت مرکزی کارآموزی مدیریت شرکت آرگون صنعت مرکزی کارآموزی مدیریت مقاله-...

  • دسته بندی: کارآموزی» اقتصاد و حسابداری فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 51 دانلود گزارش کارآموزی در مورد انجام امور بیمه ای مرتبط با حسابداری در نمایندگی بیمه پاسارگاد (بیمه عمر و آتیه)، در قالب doc...

کامل ترین مقاله در مورد گزارش کارآموزی در بیمه ایران

(ویژه دانشجویان حسابداری)

فهرست مطالب

بسم الله الرحمن الرحیم.. أ

مقدمه. 2

فصل اول: صاحبان سهام و مؤسسان شرکت … 7

استخدام نیروی متخصص … 9

تهیه مکان برای دفتر کار شرکت … 9

خرید اثاثیه و لوازم اداری.. 10

اولین کارمندان شرکت … 10

هزینه تأسیس … 10

فصل دوم: سیاست ها و خدمات بیمه ایران.. 11

بیمه ایران و چشم انداز های آینده نگری.. 11

سرمایه گذاری و توسعه بیمه های عمر. 12

سیستم های کارای اطلاعات حسابداری.. 14

فصل سوم: فرایند خدمات بیمه ایران.. 27

معرفی انواع بیمه. 27

تعریف آتش سوزی: 28

موضوع بیمه آتش سوزی.. 29

انواع خطرهای تحت پوشش در بیمه آتش سوزی: 29

تعاریف خطرات اصلی: 30

انواع بیمه آتش سوزی: 32

تعاریف خطرات تبعی: 33

اصل مسئله. 36

مفاهیم قراردادها 37

روش پیشنهادی برای بیمه گر مطابق استاندارد. 40

فصل چهارم: نتیجه گیری و پیشنهادات.. 42

منبع: 45

مقدمه

مکانیزم عملیات بیمه گری به گونه ای است که خسارات آتی خطرات احتمالی تحت پوشش قرار می گیرد. لذا همواره شرکت های بیمه ایران با حجمی از تعهدات احتمالی مواجه هستند. مهم ترین ویژگی حسابداری بیمه ایران برای جبران این تعهدات محاسبه و ثبت ذخایر فنی بیمه ای است. این ذخایر طبق مصوبه شماره 22 شورای عالی بیمه به شرح زیر است:

1. ذخیره حق بیمه؛ این ذخیره به دلیل اینکه مبلغ حق بیمه قبل از ارائه کامل خدمات بیمه ای دریافت می شود در حساب ها منظور می شود. باید سهم حق بیمه دریافت شده، ولی تحقق نیافته آن به عنوان ذخیره ثبت شود. در محاسبه این ذخیره حق بیمه اتکایی واگذاری کسر می شود. به طور متوسط 40درصد حق بیمه بیمه نامه های صادر شده پس از کسر حق بیمه اتکایی واگذاری در این حساب منظور می شود.

2. ذخیره برگشت حق بیمه؛ شامل حق بیمه بیمه نامه هایی است که برآورد می شود فسخ شده و مبلغ آن باید عودت داده شود. این ذخیره براساس اطلاعات گذشته برآورد می شود.

3. ذخیره خسارات معوق؛ شامل خسارت هایی است که تحقق پیدا کرده است ولی هنوز به شرکت بیمه گزارش نشده و یا در دست بررسی و پرداخت است. این ذخیره براساس اطلاعات موجود در رابطه با خسارات معوق محاسبه می شود.

4. ذخیره ریاضی؛ شامل ارزش فعلی تعهدات بیمه گر پس از کسر بیمه های اتکایی به عنوان ذخیره ثبت می شود.

5. ذخیره حوادث طبیعی؛ این ذخیره برای پوشش خطرات فاجعه آمیز احتمالی که از توان شرکت های بیمه خارج است به میزان 5/2درصد کل حق بیمه های سال پس از کسر سهم اتکایی واگذاری محاسبه می شود.

6. ذخیره فنی تکمیلی؛ این ذخیره برای جبران کمبودهای احتمالی در محاسبات ذخایر بیمه ای به میزان 3درصد حق بیمه های سال پس از کسر سهم اتکایی واگذاری محاسبه و ثبت می شود.

دانلود این گزارش!